خدمات صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال
    
پس انداز خیرین (صدقات جاریه):

خلاصه :
در اين نوع حساب ، سپرده گذار با عنایت به تعالیم کلام ا.. مجید ، روایات و احادیث و براي كسب ثواب به نیت خود يا اموات، منابع خود را به امری خاص همچون : وام ازدواج - وام تحصیلی - وام بیماریهای صعب العلاج - وام حوادث و سوانح غیر مترقبه – وام ساخت و تعمیر مساجد - وام به افراد نیازمند و بی سرپرست – وام به مراكزعلمي و پژوهشی و ... با شرايط صندوق ، به صورت مادام العمر يا براي چند سال متمادي مسدود و صندوق را ملزوم به پرداخت تسهيلات در آن امر خاص مي نمايد.
متن کامل خبر:

حضرت علي (عليه السلام ) فرموده اند:

إذا قَدّمتَ مالَکَ لآخِرتِکَ، وَاستَخلَفتَ الله سُبحانَهُ عَلی مَنˆ خَلّفَتّهُ مِن بَعدِکَ، سَعِدتَ بما قَدَّمتَ و اَحَسنَ اللهَ لَکَ الخِلاﻓَﮥَ عَلی مَنˆ خَلَّفتَ.

هر گاه مال خودت را برای آخرتت از پیش فرستی و خدای سبحان را جانشین خویش برای بازماندگانت قرار دهی ، خود به سبب آنچه که از پیش فرستاده ای خوشبخت گردی و خداوند هم درباره بازماندگانت تو را نیکو جانشینی خواهد بود.غرر الحکم  ج 3  ص 132

پس انداز خیرین "صدقات جاریه"

یکی دیگر از انواع سپرده های اشخاص در این صندوق می باشد، این نوع پس انداز غیر قابل برداشت بوده و معمولاً اشخاص مؤمن و معتقد و حق شناس که در گذشته در مناسبت های مختلف مذهبی مانند (برات در نیمه شعبان و...)به نیت درگذشتگان خود نان و خرما در کوچه و محله پخش می نمودند اکنون معادل ریالی آن خیرات را در حساب پس انداز خیرین بنام شخص مورد نظر خود پس انداز نموده تا با پرداخت وام قرض الحسنه به نیازمندان مختلف در چهارچوب آئین نامه های صندوق، ثواب آنرا متوجه فرد مورد نظر خود نمایند. حتی افراد می توانند در زمان حیات خود ثلث اموال شخصی خود را در این حساب پس انداز نموده تا از مزایای بی حدو حساب معنوی آن که در شرع مقدس اسلام به آن تاکید شده است بهره مند شوند.

 بحمدا... علیرغم تبلیغات اندک صندوق، افراد مؤمن و معتقد شهرستان بابل در حال حاضر بالغ بر سه (3) میلیارد تومان در بخش پس انداز خیرین یا صدقات جاریه نزد این صندوق سپرده گذاری نموده اند.

 

منبع خبر:مدير سايت
تاریخ خبر:
۱۳۸۸ دوشنبه ۶ مهر    

اوقات شرعی به افق ساری
اذان صبح:
طلوع خورشید:
اذان ظهر:
غروب خورشید:
اذان مغرب:
۱۳۹۸ جمعه ۱۵ آذر


کاربران آنلاین : 6
بازدید امروز : 53
بازدید دیروز : 498
بازدید این ماه : 1288
بازدید ماه گذشته : 6268
بازدید کل : 1292933