شرح برخی از خدمات صندوق

 

شرح اجمالی از خدمات صندوق نه به جهت تفاخرو خودستایی بلکه برای آگاه نمودن بیش از 262000 نفر از عزیزانی که به مدیران و کارکنان صندوق اعتماد نمودند تا واسطه وجوه بین آنان و نیازمندان به وام باشند، تا ضمن احیای سنت فراموش شده قرض الحسنه، از اجر معنوی بی شمارآن بهره مند شوند.

مدیران صندوق با برنامه ریزی خاص، منابع مالی را بنحوی مدیریت نموده اند که علاوه بر پرداخت حدود سی هزار فقره وام قرض الحسنه در سال به اشخاص، سپرده های شما را در سبدی از کارهای خیر عام المنفعه که عموما در جهت ارتقاء فرهنگ  جامعه ، توسعه علو م دینی و کلاسیک، عمران و آبادی ، کمک به سلامت جامعه و ایجاد اشتغال مولد،  بطور كلي كمك و پشتيباني نهادهاي توسعه گر جامعه و... به مصرف رسیده و خواهد رسید. كه شرح آن ذيلاً به اختصار به استحضار خواهد رسيد.

شاید برای عزیزان این سوال مطرح شود که کمک های بلاعوض صندوق از کدام محل و توسط چه افراد تامین می شود. لازم به توضیح است که هر موسسه ای مجاز است که برای معرفی خدمات خود و امکان رقابت با رقباو ایجاد انگیزه در مشتریان اقدام به اطلاع رسانی و تبلیغات نماید.وزارت اموراقتصادی و دارایی درصد معینی از میزان سپرده اندازقرض الحسنه را به عنوان هزینه های قابل قبول برای تبلیغات پذیرفته است که کلیه هزینه های امور تبلیغاتی اعم از چاپ تقویم، بنر، بهره گیری از رسانه ها و اهداء جوایز و ... باید در چارچوب این هزینه پذیرفته شده، هزینه شود. هیات امنای این صندوق مصوب نمود که درصدی از این مبلغ به صورت جوایز جنسی و نقدی و بقیه قرعه به دارندگان واجد شرایط پس انداز اهداء شده و درصدی نیز بصورت جوایز کلان در توسعه اموردینی و علمی و پژوهشی و فرهنگی بصورت کلان به مردم همان شهرستان اهداء گردد.

خرید چند دستگاه تاکسی در سال 1353 و واگذاری به رانندگان عزیز و زحمت کش در چارچوب عقد اجاره به شرط تملیک.

مساعدت و پشتیبانی مالی به دانشجویان انقلابی و مؤمن در سالهاي 1357 و 1356 به منظور ایجاد نمایشگاه کتاب و نوارهای مذهبی در دانشگاهها و خرید چند دستگاه تکثیر نوار فوری به منظور ارتقاء آگاهی جامعه و فرهنگ سازی.

اعطای وام قرض الحسنه به مبلغ سیصد میلیون ریال به تعداد زیادی از کسبه محترم بابل که مغازه آنان در سال 1358 توسط بازماندگان ساواک به آتش کشیده شد به منظور بازسازی مغازه ها با فاصله شروع  دریافت اقساط بعد از شش ماه از تاریخ دریافت وام در اقساط سی وشش ماهه.

اعطای وام قرض الحسنه بدون کارمزد جهت احداث مصلی نماز جمعه بابل به مساحت نه هزار مترمربع .

- مساعدت مالی جهت وارد نمودن سیمان از شوروي سابق و روغن موتور از ایتالیا و خريد بيش از پنجاه هزار تن سيمان از كارخانه سيمان آبيك قزوين در ابتداي جنگ تحمیلی به منظور رفع نیاز استان مازندران و شهرستان بابل .

- مساعدت مالی در احداث حوزه علمیه فیضیه مازندارن

- مساعدت مالی در تاسیس موسسه قرآنی هدی.

- مساعدت مالی در تاسیس موسسه قرآنی امام حسن مجتبی(ع)

- مساعدت مالی در بازسازی ساختمان عصمتيّه بابل که علاوه بر آموزش احکام اسلامی، متولی رسمی آموزش خواهران در علوم و معارف اسلامی تا سطح کارشناسی نیز می باشد.

- ساخت مدرسه علمیه روحیه بابل به منظور فراهم نمودن تسهیلات برای آموزش دانشجویان علوم دینی و رفع مشکل و تسهیل در بازگشایی خیابان آیت ا.. سعیدی( از چهارراه شهداء به چهارراه گنجینه)، که اجرای این طرح موجب تخریب آشپزخانه و سرویس بهداشتی مدرسه قدیم می شد و يكي از موانع بزرگ اجراي طرح بيش از چهل سال قبل بوده است.

- مساعدت در تاسیس و راه اندازی انجمن حمایت از ورزش شهرستان بابل و خرید و بازسازی استخر حضرت ولی عصر(عج) بابل. كه علاوه بر آموزش شنا ، به بيش از سي و سه هزار نفر از جوانان شهرستان در پر نمودن اوقات فراغت آنان قدم موثري برداشته شده است.

- مساعدت مالی در تاسیس و ادامه فعالیت سازمان مردم نهاد توسعه شهرستان بابل و نشریه چشمه توسعه.

- مساعدت مالی در استمر در فعالیت و خدمت رسانی بنیاد علمی و تحقیقاتی محمدرضا حریری.

- مساعدت مالی در تاسیس دانشگاه پیام نور مرکز بابل و تجهیز این مرکز.

- مساعدت مالی در تجهیز و مکانیزه نمودن کتابخانه ملی آیت ا... روحانی و استمرار فعالیت این مرکز.

- بازسازی و ساخت مدرسه(15 دی سابق)و احداث ساختمان مدرسه 17 کلاسه بنت الهدی و 17 شهریور فعلی مطابق آخرین استاندارد ساختمانی زیرنظر سازمان نوسازی مدارس که در حال حاضر، بیش از یکهزار نفر از دسته گل های دخترمان در دو نوبت در این مدرسه ابتدایی در حال آموزش می باشند و اهداء به مردم شریف شهرستان بابل .

 اعطای وام قرض الحسنه بدون کارمزد در چندين مرحله به خیرین جهت احداث مدارس و اهداء به آموزش و پرورش بابل مانند مدرسه عبدالکریم صبوری، مطب فرزانه و ...

- تاسیس و راه اندازی موسسه جلب مشارکتهای مردمی، جهت توسعه دانشکده فنی مهندسی نوشیروانی بابل.

-مساعدت مالی و مشارکت در احداث ساختمان تحصیلات تکمیلی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل با مساحتی بیش از یازده هزار متر مربع،  كه نتيجه آن تبديل يك دانشكده فني به پنج دانشكده و تبديل به دانشگاه صنعتي گه در حال حاضر بيش از يكصد و ده دانشجو دكتري ، چهار صد و هشتاد دانشجوي  كارشناسي ارشد در رشته هاي مختلف فني كه جمعا بيش از چهار هزار و دويست دانشجو در آن در حال تحصيل مي باشند.

- بازسازی سردرگاه درب اصلی و  احداث ساختمان نگهبانی دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل .

- خرید زمین به مساحت 2600 مترمربع در ضلع جنوبی دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل از وراث مرحوم حمزه که حدود بیست سال معوق مانده بود و الحاق آن به زمین دانشگاه ، که براساس اظهارات مدیران وقت دانشگاه مازندارن ، این اقدامات صندوق نه تنها مانع حذف این نهاد عظیم علمی و فناوری در بابل شده است. بلكه از يك دانشكده به دانشگاه صنعتي ارتقاء يافت.

- کمک و مساعدت مالی در احداث ساختمان و تجهیز مدارس استثنایی شهر بابل که در حال حاضر بیش از هفتصد محصل در حال آموزش دیدن می باشند.

- کمک و مساعدت مالی در تجهیز دو سایت آموزش کامپیوتر در آموزشکده خواهران واقع در محله سید جلال بابل

- مساعدت در تاسیس شرکت سرمایه گذاری چشم انداز توسعه شمال( سهای عام) به منظور ایجاد اشتغال مولّد و تسریع در عمران و آبادی شهرستان بابل و شمال ایران از محل جمع آوری سپرده های اندک خانواده ها.

- مساعدت در توسعه پل امام علی حبیبی مرزيكلا بابل.

- مساعدت در تجهیز دانشکده دندانپزشکی بابل

- خرید دو دستگاه آمبولانس مجهز به مدرن ترين تجهیزات روز و اهداء به بیمارستان آیت ا.. روحانی.

- احداث نمازخانه و سرویس های بهداشتی زنانه و مردانه در بیمارستان شهید بهشتی بابل به منظور استفاده همراهان مراجعه کننده به اورژانس مذکور و کارکنان شریف و زحمت کش بیمارستان .

- انجام تجهیزات و افزایش اتاق های سرویس دهی بخش دیالیز مرحوم استرآبادی و خرید و اهداء چند دستگاه دیالیز کلیه به مرکز مذکور به منظور حذف نوبت دهي به مريض هاي خاص كليوي .

- مساعدت مالی به مرکز ناباروری فاطمه زهرا(س)

اماکن مذهبی:

- مساعدت مالی به موسسه حمایت مستمندان و ایتام

- مساعدت مالی به موسسه سالمندان باب الحوائج .

- مساعدت مالی جهت احداث مساجد، ضرابی، چاله زمین، چهارسوق

- مساعدت مالی جهت برپایی مراسم مذهبی مانند بزرگداشت غدیرخم، تولد امام زمان علیه السلام، اعتکاف... در شهرستان بابل.

 - مساعدت مالی جهت آزادی زندانیان که بعلت عدم امکان پرداخت مبالغ جزئی دیه در زندان بسر می برند( جشن گلریزان)

موارد مشروحه فوق اجمالی از خدمات انجام شده صندوق قرض الحسنه توسعه عصر شمال (حضرت ولی عصر(عج) بابل) می باشد که توسط برادران خدمتگزار شما علاوه بر پرداخت وام قرض الحسنه به نیازمندان صورت گرفته است.

 

 

 


اوقات شرعی به افق ساری
اذان صبح:
طلوع خورشید:
اذان ظهر:
غروب خورشید:
اذان مغرب:
۱۳۹۸ سه شنبه ۱ مرداد


کاربران آنلاین : 70
بازدید امروز : 181
بازدید دیروز : 357
بازدید این ماه : 6759
بازدید ماه گذشته : 9738
بازدید کل : 1260909